Blog About Beauty

Coś ode mnie :)

Pielęgnacja skórek

Niestety Matka Natura nie obdarzyła mnie ani mocnymi paznokciami ani powalającymi rzęsami więc muszę jakoś sama postarać się naprawić ich wygląd :) Ten post będzie o skórkach - o rzęsach i paznokciach pojawi się w najbliższym czasie :)
Nigdy paznokci nie obgryzałam i nie miałam z nimi problemu ale po kilku wyjazdach do pracy za granicę moje paznokcie praktycznie przestały istnieć. To samo stało się ze skórkami. Były suche pękały i pojawiały się nie estetyczne ranki. O ile paznokcie udało mi się troszkę podleczyć to skórki niestety do tej pory są moją zmorą :( Codziennie muszę je natłuszczać, w przeciwnym razie moje dłonie wyglądałyby okropnie. Oto czego używam  :)

1. Do usuwania skórek-jak dla mnie nie zastąpiony preparat Eveline. Fajnie zmiękcza skórki i pozwala na ich szybkie odsunięcie. A co dość ważne dla mnie-jest niedrogi :)

100_0753.JPG

2. Kolejna rzecz do krem do skórek Delia. Niestety u mnie jest on dostępny tylko z odżywkami, nie można go kupić jako pojedynczy produkt przez co jego cena jest dość wysoka. Ma działanie lekko nawilżające i natłuszczające co niweluje uczucie suchości i szorstkości.

100_0760.JPG

3. kolejny punkt to domowej roboty masełko, które jak żaden inny preparat natłuszcza moje biedne skórki, Zrobiłam je sama mieszając ze sobą: wazelinę, wit A+E, olejek rycynowy, krem do rąk, odżywkę do skórek, odżywkę do paznokci, oliwę z oliwek i nie pamiętam co jeszcze :)

100_0758.JPG100_0757.JPG

4. W torebce mam zawsze kremik z Avonu, który poleciła mi znajoma kosmetyczka. Mi do gustu przypadł szczególnie ten z miodem. Odżywia skórki i paznokcie a przy okazji dział bardzo fajnie na spierzchnięte usta :) Polecam :)

100_0759.JPG

5. Na silne podrażnienia i ranki świetnie sprawdza się u mnie zwykła maść z witaminą A. Stosuje ją także na tzw zajady :)

100_0763.JPG

6. Na co dzień korzystam z kremu do rąk Garnier Hand INTENSYWNA PIELĘGNACJA zniszczonej skóry rąk ale mam też kilka innych kremów. Bardzo zadowolona jestem z kremu- maski Eveline i kuracji parafinowej Bielendy. Tego ostatniego używam 2-3 razy w tygodniu. Nakładam grubą warstwę na dłonie, zakładam rękawiczki i do łóżka :) Rano skóra jest delikatna, nawilżona i mocno odżywiona.

100_0764.JPG

Tutaj znajdziecie też inne sposoby na skórki :) http://www.alinarose.pl/2012/04/jak-dbac-o-skorki-paznokci-sposoby-na.html